Na kole dětem napříč Českou republikou

O.s. Peppermint počínaje rokem 2013 podporuje aktivitu Nadačního fondu Josefa Zimovčáka a zapojilo se do již tradičního projektu Na kole dětem.

Naším společným cílem je úspěšná realizace projektu „Na kole dětem napříč Českou republikou.“ Jedná se o jedinečnou akci, která se svým charakterem a mezinárodním rozsahem zařadila mezi významné sportovní projekty na podporu onkologicky nemocných dětí. V roce 2013 startuje již 4. ročník. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem vyrazí na desetidenní cyklojízdu. Přidat se může každý na kousek, jednu etapu, nebo celou trasu. Rostoucí počet aktivních účastníků, partnerů a podpora akce z řad známých a významných osobností svědčí o tom, že projekt, který přináší malým onkologickým pacientům možnost účastnit se rekondičních pobytů, má smysl. Velmi nás těší vstřícnost a zájem ze strany veřejnosti. Té bude v partnerských městech, kde se peloton během jízdy zastaví, věnován bohatý doprovodný program. Součástí projektu Na kole dětem jsou přednášky ve školách, besedy a prezentace na jiných sportovních akcích a projektech po celé ČR.

Více na www.nakoledetem.cz

 

Informace o Nadačním fondu J. Zimovčáka

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást mezinárodního sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima a nadačním fondem Krtek, které již řadu let podporují dětské onkologické kliniky fakultních nemocnic v Praze a v Brně.

O.s. Peppermint

Peppermint chce minimalizovat společenské znevýhodnění dětí z dětských domovů a zvýšit kvalitu jejich života. V ČR žije 3000 dětí v kojeneckých ústavech a 7000 dětí v dětských domovech! Chceme pomoci lépe tyto děti připravit na samostatný život po odchodu z dětského domova a zvýšit tak jejich šanci na úspěšné uplatnění ve vlastním životě. Proto Peppermint bude zajišťovat pomocí různých projektů dostupnější bydlení pro tyto děti a pracovní uplatnění.