cat-right

O nás a našem poslání

O nás a našem poslání
Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem dětí umístěných v ústavních zařízeních! Tyto děti dospívají a dětský domov se jim snaží poskytnout veškerou materiální pomoc. Děti z dětských domovů po dobu, kterou tráví v těchto zařízeních, nalézají podporu u svých tet a strýců – tedy vychovatelek a vychovatelů. Po ukončení vzdělání odcházející děti jsou nepřipraveni na realitu, které musí čelit. Po krátké době tak řada z nich končí bez práce i bydlení a snadno podléhá osobně i společensky nebezpečnému způsobu života!

Peppermint chce minimalizovat společenské znevýhodnění dětí z dětských domovů a zvýšit kvalitu jejich života. V ČR žije 3000 dětí v kojeneckých ústavech a 7000 dětí v dětských domovech! Chceme pomoci lépe tyto děti připravit na samostatný život po odchodu z dětského domova a zvýšit tak jejich šanci na úspěšné uplatnění ve vlastním životě. Proto Peppermint bude zajišťovat pomocí různých projektů dostupnější bydlení pro tyto děti a pracovní uplatnění.

Chybí jim ovšem také sociální kontakty a zkušenosti s vnějším světem. Často se potýkají s následky psychické deprivace.

Pro zmírnění těchto dopadů Peppermint připravil projekt Hvězda pro hvězdičku. Cílem tohoto projektu je propojení úspěšné a známé osobnosti s dítětem z dětského domova!

Páteří činnosti o.s. Peppermint je projekt Byty slunovratu, na který plynule navazuje hledání vhodného zaměstnání v projektu Nová cesta.

V květnu roku 2010 se Peppermint zapojil do projektu Den integrace.